AkademiaKobiecosci.pl

Akademia kobiecości to miejsce, gdzie próbujemy odpowiedzieć na pytanie jaka jest prawdziwa kobieta, szukając odpowiedzi gdzieś pomiędzy kurą domową a bojową feministką.

Pewnego dnia na świecie pojawia się dziewczynka. Już sama płeć dziecka uruchamia schematy według których zostanie wychowana i do których będzie porównywana. Zgodnie ze stereotypem kobiety powinny być wrażliwe, opiekuńcze, uważne, uległe oraz emocjonalne.

Gdy kobieta wiedzie prym w towarzystwie, dąży do osiągnięcia celów zawodowych, posługuje się trafnymi argumentami i faktami, potrafi być mało delikatna podejmując rywalizację i nie ulegać emocjom oraz kierować się racjonalnymi przesłankami w dokonywaniu wyborów – mówi się o niej, że zachowuje się jak mężczyzna. Wykazuje wtedy cechy przypisane do stereotypu męskiego.

Badania prowadzone nad stereotypem płci wykazują, że kobiet i mężczyzn o cechach skrajnie stereotypowych jest w rzeczywistości niewiele. Większość z nas wykazuje więc cechy o rożnym natężeniu pochodzące ze stereotypu męskiego i żeńskiego. W ten sposób powstaje wspaniałe bogactwo różnic pomiędzy ludźmi i coś tak cennego jak indywidualność.

Czym jest więc kobiecość i jak ją podkreślać?

Dlaczego myślimy i odczuwamy inaczej niż mężczyźni?

Choć jest to serwis dla kobiet, zapraszamy do lektury również panów, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje partnerki.

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline