Fitomedycyna.pl

Fitoterapia jest jedną z odmian medycyny niekonwencjonalnej, jednak zaadaptowaną do głównego nurtu medycyny. Lekami naturalnymi nazywamy takie medykamenty, które nie posiadają w swoim składzie substancji syntetycznych. Ich esencją są przede wszystkim zioła, minerały oraz witaminy (w tym antyoksydanty).
Leczenie ziołami może być dobrym uzupełnieniem konwencjonalnej terapii, oczywiście – stosowane w granicach rozsądku. Odpowiednie i konsekwentne leczenie ziołami może pomóc zatrzymać rozwój przewlekłej choroby, a także korzystnie wpływać na system immunologiczny. Co prawda ziołowe kuracje raczej nie sprawdzają się w przypadku chorób przewlekłych, jednak ich pomoc profilaktyczna i doraźna jest nieoceniona.
Istnieje wiele ziół wykazujących lecznicze właściwości, co więcej, wciąż odkrywane są kolejne sposoby na ich wykorzystanie. Jak zbierać zioła, jak je przechowywać, jak rozpoznawać? Które preparaty ziołowe są bezpieczne? Na co stosować pokrzywę, a na co szałwię? Pytań jest wiele, a odpowiedzi znajdziesz na naszym portalu!

NASZE WITRYNY

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline