Ortopedyczne.pl

Ortopedia stanowi dział medycyny, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz terapią chorób i urazów narządu ruchu. Ortopedia dzieli się na wiele specjalizacji, w zależności od rodzaju urazu – wyróżniamy zarówno ortopedię ogólną, chirurgię urazową (traumatologię), osteopatologię, jak i chirurgię kości ręki czy stopy. W trakcie leczenia ortopedycznego stosuje się szeroki wachlarz metod – z rehabilitacją i fizjoterapią na czele.
Choroby ortopedyczne są to schorzenia narządów ruchu, które mogą być leczone zachowawczo lub operacyjnie. Obejmują one zarówno wady wrodzone, jak i urazy oraz następstwa urazów w obrębie kości, stawów, więzadeł. Do najczęściej występujących chorób ortopedycznych możemy zaliczyć: schorzenia kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe stawów, choroby stawu kolanowego, chondromalację, dysplazję stawu biodrowego, płaskostopie, koślawy paluch i halluksy, a także osteoporozę.
Masz problemy ze stawami, chcesz się dowiedzieć więcej o rehabilitacji narządów ruchu, protezach, wkładkach ortopedycznych, sposobach na ból kręgosłupa? Trafiłeś w doskonałe miejsca! Nasz serwis udzieli Ci odpowiedzi na dręczące Cię pytania dotyczące schorzeń ortopedycznych.

NASZE WITRYNY

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline