Media o nas / Menopauza.pl – partner Fundacji „Wygrajmy Zdrowie”

  • admin
  • 0 Views
  • 0 Comment
  • No tags

Rozpoczęliśmy współpracę z portalem Menopauza.pl
Zachęcamy Panie do odwiedzenia portalu.
Dbajmy o siebie i naszych bliskich.

Menopauza.pl – portal dojrzałej kobiety

Menopauza.pl

Portal internetowy Menopauza.pl wychodzi zjawisku przekwitania naprzeciw.

Jesteśmy serwisem o zasięgu ogólnopolskim i tak naprawdę stanowimy jedyne, kompleksowe źródło wiedzy użytkowej na temat menopauzy i andropauzy. Zwracamy uwagę zarówno na aspekty przemiany fizycznej kobiety, jak i wpływu przekwitania na jej samopoczucie, wiarę w siebie oraz relacje z otoczeniem.

Niestety, Polki cały czas nie są przygotowane (chociażby od strony medycznej) do menopauzy jako kolejnego etapu życia, a ta niewiedza bywa niejednokrotnie przyczyną niewłaściwych decyzji. Z problemami i dolegliwościami zostają pozostawione same sobie. Uważamy, że czas to zmienić – nie poprzez jednorazowe akcje, doraźne działania, a właśnie programowaną profilaktykę, która dotyczy wszystkich kobiet w wieku 35-60 lat – aż 13,1 mln Polek!

*Portal stworzony przez kobiety dla kobiet*

Od początku istnienia serwisu Menopauza.pl zależało nam, aby strona nie stała się kolejnym martwym bytem Internetu, lecz aby była żywa, ciepła, aby dało się wyczuć, że za ścianą z literek też kryją się ludzie. Jesteśmy grupą zapalonych optymistek, które postawiły sobie za cel stworzenie w sieci miejsca przyjaznego kobietom dojrzałym. Gdzie każda z nas może znaleźć coś dla siebie, gdzie każda z nas może przysłużyć się do tego, w jaki sposób rozwija się portal.

*Słów kilka o powstaniu i rozwoju portalu*

Sama idea serwisu zrodziła się dość naturalnie, poprzez obserwację nas samych i kobiet w naszym otoczeniu, które znajdując się w wieku okołomenopauzalnym nie rozumiały tego stadium, wypierały się go, zamiast cieszyć się, że oto wchodzą w nowy okres swojego życia. Bo tak trzeba na to patrzeć! To prawda, nie jesteśmy już młode i gładkie, ale jeśli tylko będziemy o siebie dbać – wciąż będziemy piękne. Do tego większość z nas ma już dzieci odchowane, sytuację rodzinną i materialną ustabilizowaną na miarę możliwości… nic tylko wreszcie cieszyć się życiem! Koniec wyrzeczeń, koniec przekładania swoich pragnień na drugi plan. Nareszcie mamy czas, by spróbować rzeczy, o których zawsze marzyłyśmy, które nas interesowały, ale nie mogłyśmy znaleźć chwili oddechu, by skupić na nich uwagę. Klimakterium to również brama do odkrywania na nowo przyjemności współżycia z partnerem, gdy nie musimy już myśleć o konsekwencjach i wreszcie możemy czerpać zadowolenie pełnymi garściami z chwil uniesień.

Portal Menopauza.pl to również *azyl dla zagubionych kobiet, które czują, że coś dzieje się z ich ciałem, z ich psychiką, lecz nie do końca rozumieją zjawisko przekwitania, a wstydzą się o tym porozmawiać*. Zapewniamy naszym użytkowniczkom anonimowość oraz ciągle rosnącą bazę artykułów opisujących klimakterium. Na naszym portalu nie musicie obawiać się niesprawdzonych źródeł. Teksty poświęcone zdrowiu pisane są na podstawie literatury medycznej oraz przy konsultacji lekarzy-specjalistów. Porady z dziedziny psychologii pisze specjalistka – pani psycholog. Na miarę możliwości staramy się cały czas pozyskiwać nowych ekspertów w różnych dziedzinach.

Oczywiście, nieustannie zamierzamy rozbudowywać istniejące zakładki i… jesteśmy otwarte na Wasze sugestie, co jeszcze, Waszym zdaniem, przydałoby się na portalu!

*Jesteśmy tu, jesteśmy tam…*

Pamiętajcie,  że nasz portal ma również swoje odsłony na serwisach społecznościowych , jak Nasza-Klasa czy Facebook. Zachęcamy Was, byście dodawały nas do swoich znajomych (na Facebooku wystarczy kliknąć „Lubię to”), dzięki czemu będziecie miały możliwość śledzenia na bieżąco najnowszych konkursów i najciekawszych tematów na naszym portalu.

Menopauza.pl

0 Comments
Leave a comment
NASZE WITRYNY

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline