Media o nas / Ogólnopolska akcja „Mammografia to tylko 15 minut” – www.radio.opole.pl

  • admin
  • 0 Views
  • 0 Comment
  • No tags
Co piętnasta Polka choruje na raka piersi. Wczesne wykrycie choroby daje możliwość całkowitego wyleczenia, jednak wciąż niewiele kobiet decyduje się na badania. Dlatego 1 października ruszy ogólnopolska akcja organizowana przez opolanki pod hasłem „Mammografia to tylko 15 minut”. – Aż 25 procent pań nie korzysta z darmowych zaproszeń na badania piersi – mówi Alicja Złotkowska, organizatorka akcji.23 września 2011 11:01

 © (fot. AFRO)– Bardzo dużo kobiet w Polsce w ogóle nie wie, że trzeba wykonać mammografię przynajmniej raz po 35. roku życia, a w okresie menopauzy, która wiąże się z burzą hormonalną, takie badanie powinno być wykonywane co roku lub ewentualnie co dwa lata – przekonuje Alicja Złotkowska.

– Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego właśnie teraz organizujemy tę akcję – dodaje Anna Czternastek. – Będzie się ona skupiać głównie na naszej stronie internetowej, poprzez materiały informacyjne, opisy badania mammograficznego oraz szczegóły dotyczące prawidłowego wykonania mammografii. Finał naszej akcji odbędzie się 8-9 października na targach w Warszawie, gdzie zostanie postawiony mammobus i wszystkie kobiety w wieku „screeningowym” będą mogły się przebadać.

Partnerem jest Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” oraz prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Szczegóły można znaleźć na stronie www.menopauza.pl .

Posłuchaj informacji:

Więcej do posłuchania. Edytor: Marzena Śmierciak

Aneta Skomorowska (oprac. Karolina Kopacz)

0 Comments
Leave a comment
NASZE WITRYNY

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline