Choroby-cywilizacyjne.com.pl

Wraz z rozwojem społeczeństw da się zauważyć pewne ogólne tendencje dotyczące stanu zdrowia ich obywateli. Postęp może nieść za sobą również negatywne skutki. Zaliczają się do nich choroby cywilizacyjne – charakterystyczne dla stylu życia, jaki jest narzucany przez nowoczesne społeczeństwo.
Do chorób cywilizacyjnych należą: nadciśnienie tętnicze, otyłość, choroba niedokrwienna serca, udar mózgu, nowotwory, cukrzyca, osteoporoza, POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc) oraz choroby alergiczne i zaburzenia odżywiania (w tym uzależnienia). Także w Polsce choroby cywilizacyjne dotykają coraz większej liczby ludzi – te związane z układem krążenia są już przyczyną zgonów co drugiej osoby.
Niezwykle ważne jest zarówno poszerzanie wiedzy na temat chorób cywilizacyjnych, jak i sposobów ich leczenia i profilaktyki. Nasz portal to miejsce, gdzie nie tylko zyskasz cenne informacje na temat chorób cywilizacyjnych, ale również dowiesz się, w jaki sposób im przeciwdziałać, jak je leczyć i jak ochronić przed nimi najbliższych.

NASZE WITRYNY

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline