Testyalergiczne.pl

Podejrzewasz u siebie alergię, ale nie jesteś pewien, na co? W rozpoznaniu typu alergii pomogą Ci testy alergiczne. Istnieje kilka rodzajów testów, które pomogą zdiagnozować Twój problem.
Testy skórne są najbardziej popularne przez szybkość przeprowadzenia i bezpieczeństwo ich wykonywania oraz zasadniczą prostotę. Wykonuje się je, gdy istnieje podejrzenie alergii wziewnej lub kontaktowej.
Testy punktowe polegają na tym, że alergolog w określone miejsca na wewnętrznej stronie przedramienia wypuszcza kroplę substancji alergizujacej, a następnie nakłuwa w tym miejscu skórę. Po około 20 minutach następuje odczyt reakcji alergicznej. Ilość zaleconych testów zależy od wywiadu przeprowadzonego przez lekarza.
W przypadku alergii kontaktowej przeprowadza się testy płatkowe, polegające na noszeniu na plecach plastra z ukrytym pod nim alergenem przez 48 godzin.
Testy śródskórne wykonuje się natomiast wtedy, gdy wyniki testów skórnych nie dały jednoznacznych rezutatów. Lekarz za pomocą strzykawki i igły wprowadza niewielką dawkę antygenów pod skórę (w stężeniu kilkanaście razy niższym, niż w testach skórnych).
Najbardziej ryzykowne z testów alergicznych – testy prowokacyjne – polegają na bezpośrednim podaniu alergenu w postaci wziewnej lub pokarmowej. Lekarz może nam dmuchnąć do nosa lub podać do wypicia roztwór alergenów. Wykonuje się je niezmiernie rzadko, gdyż stanowią ogromne ryzyko ostrej reakcji alergicznej, która może doprowadzić nawet do śmierci.
Poznaj wszystkie rodzaje testów i wybierz najlepszy dla siebie lub swoich bliskich!

NASZE WITRYNY

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline